Rally Estonia majutus ehk WRC majutus

Rally Estonia majutus on leitav näiteks Booking.com keskkonnast. Kiire majutuse otsing Rally Estonia kuupäevadel näitab, et 27.08 seisuga on Booking keskkonnas veel saadaval majutusvõimalusi lausa 72 majutuskohas. Tartule lisaks asuvad majutuskohad veel Tartumaaga piirnevates maakondades Jõgeva, Viljandi, Valga ja Põlva maakonnas. Tartust ainult paarikümne kilomeetri kaugusel ja rallietappide lähedusse jäävad ka mitmed Eesti väikelinnad nagu Elva, Otepää, Põlve ja Võru.

Tartus ja lähiümbruses ei ole majutusasutusest küll Pärnu laadseid mugavusi ja merevaadet aga selle aasta Rally Estonia etapi pealtvaatajad on väga suures osas eestlased. Kui tavapäraselt asuvad WRC rallide erinevad etapid keskmiselt 100 kilomeetri raadiuses, siis Eesti etapid on väga kompaktselt lahendatud. Üksteisega koos, samuti vägagi Tartu lähedal. Kindlasti liiga kaugel mugavaks autosõiduks Pärnust.

Esimesed etapid algavad küll väga vara hommikul aga kuna majutust on vaja ainult üheks ööks, siis kindlasti tulevad mitmed rallivaatajad laupäeva hommikul otse Tallinnas ja naasevad ööseks oma koju. Tulles tagasi uuesti pühapäeva hommikul. Pühapäeva etappide vahel ei ole vaja ka pealtvaatajatel sõita erinevate alade vahet ehk varahommikune ärkamine teist hommikut järjest on vähemalt päeva vastupidamise osas kergem.

Ootame mõne järgmise aasta etappi

Esimese hooga tundub, et majutuskohtadest see aasta Tartus ja lähiümbruses puud ei jää. Unustada ei tasu aga, et ralli eduka korraldamise tulemusena võib Eesti saada võimaluse WRC etapiks ka mõnel järgneval aastal. Kui ei oleks hetkeolukorda, siis Rally Estonia peakorraldaja Tarmo Hõbe sõnul tunnetuslikult ja prognoosides võiks oletada aasta tagasi olnud oludes, et oodata võiks 80 000 kuni 100 000 rallihuvilist. Number, mis kindlasti lubaks oletada ka huvi Pärnu majutusasutuste vastu.

Selle aasta Rally Estonia ennustus näitab koefitsente Ott Tänaku võidule, mis lubavad loota meie mehe võitu. Otti võit annab kindlasti unustamatu emotsiooni kohalikele rallifännidele, mis loob ka tulevikus suure eelduse taaskord ralli vaatama tulemiseks.

Kõik WRC ralli osas on koondavalt olemas Betsafei blogis, millest leiab ka Rally Estonia peakorraldaja Tarmo Hõbeda ja Kalev Kruusi vestluse. Mõned huvitavamad väljavõtted, mida ei ole meedias väga kajastatud:
– Liis Lemsalu ja Nublu on esinemas,
– Power stage’i lõpus on oodata tavapärasest erinevat show’d,
– Pealtvaatajate alades on üsna sarnased lahendused, suured ekraanid, milles saab ka vaadata WRC etappe live ülekandena,
– Ralliraadio mängib ja fännidele mõeldud kraami saab osta kõikides pealtvaatajate alas.
– Tulevikus koos suurema pealtvaatajate arvuga, oleks suurem ka ralli territoorium,
– Sellel aastal on ralli etappide raadius 45 kilomeetrit aga normaaloludes MM etapp kokku kilomeetriste etappidega 300-330 kilomeetrit, võiks raadius olla 60 kilomeetrit,
– Objektide ehitus on käinud juba varem, eriti teede ehitus. Uusi teid on valmis kuu ajada saadud 26 kilomeetrit,
– Hüpped on rohkem maha lihvitud võrreldes eelmise aasta etapiga,
– Eesti riik andis 2,5 miljonit eurot ralli korraldamiseks,
– Publiku pääsemine raja äärde ei ole veel viimase hetkeni küll lõplik aga 96% rallipassi ostnutest on eestlased, seega teistest riikides väga palju fänne Eestisse ei pääse,
– Sõitjatele ja meeskondade jaoks on eraldi loodud nn COVID-19 hotell, kus kõik kes annavad positiivse testi isoleeritakse sinna,
– Ralli jaoks müügi 16 000 rallipassi, mis on loodud 16 erinevaks pealtvaatajate grupiks,
– Rally Estonia igapäevasesse meeskonda kuulub umbes 150 inimest, rallipäevadel laieneb meeskond 2500 inimeseni.

Peame lugu rallikorraldajatest ja oleme ühiselt väljas edukaks ralliks

Rõhutame, et mõnel järgmisel aastatel WRC etapi naasmiseks tuleb meil kõigil ühiselt jälgida seda, mida korraldajad on reeglite ja soovitustena öelnud. Ei ole vaja minna ise üritama rallit vaatama ja vaatajad peavad kindlasti jälgima ohutusnõudeid. Rally Estonia korraldajad on loonud ka mitmeid innovaatilisi lahendusi pealtvaatajatele, hindame nende pingutusi!