Matkarajad Pärnumaal

Matkarajad Pärnumaal – rohkem kui 20 raba ja matkarada

Pärnumaal on üle 20 matkaraja. Maksimaalse pikkuse järjekorras väärivad eraldi välja toomist järgmised matkarajad Pärnumaal: Penijõe matkarada, Nigula raba matkarada, Kõveri matkarada, Kaisma Suurjärve matkarada, Tõstamaa matkarada, Riisa õpperada, Tõhela matkarada, Kolga looduse õpperada, Kilingi-Nõmme metsarada, Tammiste metsarada, Pärnu muuli laudtee ja muul, Tolkuse raba matkarada, Laiksaare loodusrada, Kabli looduse õpperada, Rae järve matkarada, Salevere Salumäe matkarada, Suitsu õpperada, Tuhu matkarada, Pärnu rannaniidu matkarada ja Sandra matkarada.

Populaarsemad matkarajad Pärnumaal

Kõige populaarsemad matkarajad Pärnumaal on Tolkuse, Rae järve, Nigula raba, Riisa õpperada, Kaisma Suurjärve ja kindlasti Riisa raba matkarada. Kõige rohkem külastatakse suvel Pärnu rannaniidu matkarada, mis on küll lühikene, aga kergelt külastatav. See asub kohe Terviseparadiisi kõrval. Vaadates Google Maps’ist populaarsemate matkaradade arvustuste keskmist hinnangut, siis kõige kõrgemini hinnatud matkarada Pärnumaal on Riisa õpperada/raba (raba keskmine skoor on 4.9). Parimad matkarajad Pärnumaal on veel Google Maps’i arvutuste keskmise tulemuse põhjal Tolkuse raba, Rae järve matkarada, Nigula raba matkarada ja Kõveri matkarada.

Pärnumaa matkarajad on küll erineva pikkuse ja kvaliteediga aga kindlasti on kaks kõige populaarsemat matkarada Tolkuse ja Riisa.

Tolkuse raba matkarada

Pärnu üks populaarsemaid matkaradasid on Tolkuse raba, mis asub Tallinn-Pärnu-Ikla maantee ääres, mis asub umbes 25- kuni 30-minutilise autosõidu kaugusel Pärnu kesklinnast. Matkarada kulgeb luidete vahel ja mööda Tolkuse raba laudteed. Boonuseks on võimalik külastada Kabli randa ja legendaarsete saiakestega Kabli pagar-poodi.

Rannametsa-Tolkuse loodusõpperada asub:
Pärnumaa matkarajad, matkarada

Riisa raba

Soomaa Rahvuspargis asuv Riisa raba matkarada jookseb mööda laudteed ja teepeale jääb 8 puhkekohta ning vaatetorn. Autoga on võimalik kergelt jõuda raba lähedusse, mille ääres on parkla. Laudtee läbib nii raba ja rada põikab ka läbi metsa.

Riisa raba asub:Matkarjad Pärnumaal

Telkimine Pärnumaal

Pärnumaal on mitmed telkimisalad, mis asuvad ranna ääres, aga just RMK on loonud mitmed puhkealad metsapuhkuseks. Valides RMK telkimisala, saate kindel olla, et ees on ootamas hooldatud telkimiskohad. Muutke enda jaoks telkimine veelgi mugavamaks, valides sobiv telk Hansaposti e-poest. Valige telk vastavalt kasutusotstarbele. Mõelge enne läbi, kas soovite telki mitmeks aastaajaks. Kas lähete matkama üksinda, kahekesi või suurema perega? Alternatiivina võite kaaluda autokatusetelgi ostmist. Üldiselt jaotuvad telgid viiltelgi, kuppeltelgi, tunneltelgi ja erinevate kombineeritud telkida vahel.

Jäädes pikemalt Pärnumaale telkima või külastades matkarada, võib arvestada, et Pärnumaa loodus on väga liigirikas taimestiku ja linnustiku osas. Paremaks kogemuseks on loodussõpradele soovitatav kaasa võtta binokkel, et näha looduses erinevaid linnuliike. Matkaradadele lisaks on Pärnumaal mitmeid erinevaid linnuvaatlustorne, näiteks Kloostri, Pikla ja teised linnuvaatlustornid. Puhkuse ajal on võimalik kergelt Pärnu linnas külastada Vana-Pärnu, Mai või Raeküla linnuvaatlustorni. Pärnu rannaniidu linnutorni on võimalik juba kaasa võtta väiksem binokkel, et vaadata “linnalehmasid” rannas einestamas.

Pärnu rand ei ole ainuke looduskaunis koht, mis seondub laiemalt Pärnuga. Pärnumaa ja Pärnu loodus on teada tuntud ka Sooma rahvuspargi koduna. Viiendale aastaajale lisaks on väga populaarsed erinevad Sooma matkarajad.

Teised populaarsed Pärnu maakonna matkarajad on veel näiteks järgmised.

Tuhu matkarada

Tuhu soo matkarada asub Pärnu kesklinnast umbes 40-minutilise autosõidu kaugusel. Tuhu matkarada algab kauni vaatetorniga. Matkarada paikneb soo ja raba pinnal. Matkarada on küll lühema poolsem, ainult 950 meetrit pikk, aga kogu matkarada kulgeb see-eest laudteel. Tuhu matkrada asub:Matkarajad Pärnumaal

Rae järve matkarada

Rae järve ääres on vaikne matkarada, mille juures on võimalus ka telkida. Matkaraja loodus on vaheldusrikas ja raja pikkus 1.7 kilomeetrit. Pärnu kesklinnast on matkarada 35- kuni 40- minutilise autosõidu kaugusel. Asukoht:
Rae järve matkarada

Pärnu matkarajad

Rabad Pärnus ja linna lähedal puuduvad, aga linna on rajatud mitmed Pärnu matkarajad. Pärnu muuli laudtee ja muul on suurepäraseks aja veetmise kohaks nii ilusate ilmade kui ka vihmaste päevadega. Tegemist ei ole klassikalise matkarajaga, küll on aga võimalik alustada mitmekesist teekonda mugava laudtee peal ja lõpetada muuli kividel kulgeva “rajaga”.

600-meetrine lühike lastesõbralik matkarada Pärnus on rannaniidu matkarada, mis hõlmab kokku 341 hektarit metsatukka, laguune ja rannaniite.

Mitmed rabad Pärnumaal on avatud ka külastajatele, sest just Pärnumaa matkarajad on tihti loodud laudteede abil rabaloodusesse. Isegi Pärnu linnas ei ole vaja kaugelt otsida matkarada Pärnumaal, mida oleks lähedal külastada ja mis asuks rabas.

RMK matkarajad Pärnumaal

RMK on Pärnumaal rajanud ulatusliku matkaradade ja telkimisalade võrgustiku. RMK matkarajad Pärnumaal on näiteks Paukjärve loodusrada ja Jussi loodusrada. Mõlema matkaraja lähedusest leiab vastavalt aastaajale mustikaid, pohlasid ja kukeseeni.

Pärnumaa RMK matkarajad ei ole ainuke osa võrgustikust. Looduses pikemalt viibimiseks on rajatud veel Naissaare, Venemäe, Jussi, Paukjärve ja teised telkimisalad. Sõprade või perega saate aega veeta Keibu, Tänavjärve, Padise, Vihterpalu ja teiste lõkkekohtade alal grillides.

Pärnumaa matkaradade läheduses asuvad veel mitmed Viljandimaa matkarajad.

Matkaradadele lisaks saab Pärnumaal ringi jalutada Krapi, Soontagana, Matsiranna ja Lemme telkimisaladel. Pärnumaal on palju kergest ligipääsetavaid rannaalasid, millel on ilusa ilmaga meeldiv jalutada. Kabli ja Valgerand on paljude Pärnu inimeste lemmikrand kiiremaks jalutuskäiguks. Mõlema ranna juurde pääseb autoga ja seal on võimalus parkida. Valgeranna ääres on veel võimalik jalutada mändide vahel Valgeranna terviserajal, mis on väga mitmekesise rajareljeefiga. Rajalt leiab mitu erineva pikkusega ringi: lühema 500-meetrilise, discgolf’i rajaga kattuva 1 kilomeetri pikkuse raja ja pikema 3-kilomeetrise raja. Valgeranna terviseradadel saab jalutada lastega või teha sporti.

Pikemate matkade jaoks on võimalus kaaluda Pärnumaad läbivat Ranniku matkarada, mis on Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikuala alates Eesti põhjarannikust kuni Leeduni. Matkarada saab olema 1100 km pikkune ja lisaks Pärnumaale kulgeb see veel läbi Läänemaa, Saaremaa ja Hiiumaa.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada veebisaidil parim kogemus.